DOĞAL BİTKİLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOĞAL BİTKİLER

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ASTIM NEDİR

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

ASTIM NEDİR Empty
MesajKonu: ASTIM NEDİR   ASTIM NEDİR I_icon_minitimeC.tesi Ocak 09, 2010 10:29 am

Astımı soluk yolu iltihaplanması olarak tanımlamak mümkündür. Astım, hava yollarının kronik inflamatuvar hastalığıdır. Yani soluk yolu boyunca meydana gelmiş kalıcı bir iltihap söz konusudur.yada doğuştan soluk borularının darlığından kaynaklandığı gibi atopik bünyelerde de alerjik astımda görülebilir. Allerjinin tıbbi tedavilere destek olarak doğal bitkilerle tedaviside mümkündür.
Astım, dış ortamda bulunan çeşitli alerjenler (alerjik reaksiyona neden olan madde), sigara dumanı, duygusal faktörler, egzersiz, soğuk havaya maruz kalma gibi tetikleyici faktörlere karşı, havayollarının (bronşların) daralması ile kendisini gösteren ve ataklarla seyreden kronik bir akciğer hastalığıdır.
Ataklar dışında çoğu kez hiçbir yakınması olmayan hastada atak sırasında nefes darlığı, öksürük, hışıltılı solunum, güçlükle balgam çıkarma, göğüste sıkışıklık hissi gibi belirtiler vardır ve bu belirtilerin şiddeti hastadan hastaya çok büyük değişiklikler gösterebilir. Ataklar genellikle gece sabaha karşı ortaya çıkar, kendiliğinden veya ilaç kullanarak geriler ve kaybolur ancak yeni bir atakla tekrar ortaya çıkar. Tedavi görmemiş ya da düzensiz tedavi görmüş olgularda, zamanla atak sıklığı ve şiddeti artar. Bu hastalarda, nefes darlığı, hışıltılı solunum ve göğüste sıkışıklık hissi gibi belirtiler süreklilik kazanabilir.
http://dogalbitkiler.yetkinforum.com

ASTIM NEDİR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» allerjik astım için
» ÇOCUKLARDA ALLERJİK ASTIM
» Astım nöbetinin baba kurtarıcısı
» ÇOCUKLARDA ASTIM NASIL TEDAVİ EDİLİR
» MİGREN NEDİR