DOĞAL BİTKİLER


 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ŞEKER HASTALIĞINA %100 90 GÜNDE ÇÖZÜM

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 101
Kayıt tarihi : 08/01/10

MesajKonu: ŞEKER HASTALIĞINA %100 90 GÜNDE ÇÖZÜM   Ptsi Mart 22, 2010 1:25 pm

r.SHİFFA ŞEKER TEDAVİ SETİ 1

ŞEKER HASTALIĞI ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLDİR.

ŞEKERE % 100 YAN ETKİSİZ DOĞAL ÇÖZÜM

Şeker Tedavi Seti 1 doğrudan pankreası tedavi eder.Bu mucize ürün şeker hastalarının % 70 inde hastalığı tamamen bitirmiş,% 20 sinde insülin kullanımını bıraktırmış,% 10'unda ciddi derece ilerme sağlamıştır.Doğada çaresi olmayan hiç bir hastalık yoktur ve şeker hastalığı bitkisel ürünlerle tedavi edilebilir.Özellikle tip 1 şeker hastalığında %70 tip 2 şeker hastalığında %90 ın üzerinde bir sonuç alınmıştır.

TİP 1 DİYABET HASTALIĞI İÇİN KULLANILMASI GEREKEN TEDAVİ SETİDİR.

SETİMİZ KULLANIMI 30 GÜNLÜKTÜR.

TEDAVİNİN TAMAMLANABİLMESİ İÇİN 3 SET ÖNERİLMEKTEDİR.

3 SET BİTTİKTEN SONRA Dr.Shiffa Blue DAMLA TEK OLARAK 3 AY DAHA KULLANILMALIDIR

Ürün 1 : Dr Shiffa Blue

İçerik : Mersin yaprağı,zeytin yaprağı,dağ kekiği (zahter)

Kullanımı : Günde 3 sefer aç karnına 2'şer kapsül bol su ile alınmalıdır.

Yararı : 1.Glikozun glikojene çevrilmesini sağlayarak pankreası onarır.

2.İnsülinin enerjiye çevrilmesine yardımcı olur ve iç organ zafiyetini gidererek daha dirençli ve daha kaliteli bir yaşam sunar.
3.Şekeri düşürür yükselmesini engeller.
4.Şeker hastalığının şikayetleri olan ağız kuruluğu sıksık idrara çıkma, el ayak yanmaları ve kilo kaybını engeller.
5.Pankreası onararak glikozu glikojene çevirmesine yardımcı olur ve glikozu vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiye çevirmesine yardımcı olur.
6.Pankreasın çalışmasını engelleyen fonksiyonel bozukluk, iç organ yağlanmaları ve vücuttaki direnç kaybını engeller.

Ürün 2 : Dr Shiffa Blue Bitki Ekstratı

İçeriği : Bitki Ekstratlı damla

Kullanımı : Günde 2 sefer aç karnına 1 çay bardağı suyun içine 15 damla damlatılır.Ilındıktan sonra içilerek kullanılır

Yararı : Pankresı tedavi edici özelliği olan ürün aynı zamanda açlık ve tokluk kan şekerinin normal seviyeye gelmesini sağlar.

Ürün 3 : Shiffa Home CTV

İçeriği : Lipoic Acid, Propolis, Polen, Kekik, Liyofilize Arı Sütü, Çemen, Kudret Narı, Zencefil, Zeytin Yaprağı, Ceviz Yaprağı, Ginseng, Yeşil Çay, Hibiscus, Mersin Yaprağı, Tarçın, Böğürtlen Yaprağı, Biotin, Vanadium

Kullanımı : Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmedikçe, öğünlerden yaklaşık yarım saat önce günde 2 kapsül olarak yeterli miktarda su ile alınmalıdır. Eşlik eden gıda alımı alfa lipoik asit emilimini azaltabilir. Bu sebeple, tam günlük dozun kahvaltıdan yarım saat önce alınması da tavsiye edilir.

Yararı : Şeker hastalığı pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanır. İnsülin olmayınca, besinlerle aldığımız şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle, hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar. Kanda şekerin çok artması, “zehir” etkisi yaratır ve vücudun tüm hücrelerini tahrip eder. Vucüd dışından alınan bazı besinler kanda insulin etkisi yaparak kan şekerinin düşmesine yardımcı olur.
İçeriğindeki Alfa Lipolik Asit ile kan şekerini regüle etmeye yardımcı özellikle şeker hastalarında sinir hasarının önlenmesinde, kan damarlarında oluşan kolesterolun engellenmesinde yardımcı olabilir. Biotin bir vitamin çeşidi olup, şeker metabolizmasında glukokinazın artmasına yardımcı olabilir. İnsülin direncini ve Tip-2 şeker hastalığını kontrol etmeye yardım edebilir.

Diabet - Şeker Hastalığı

Diabet, diğer adıyla şeker hastalığı, sık görülür ve ciddî sonuçlara yol açar.Pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanır. İnsülin olmayınca, besinlerle aldığımız şeker ve diğer besin unsurları, ihtiyaç duyan hücrelere giremez. Böylelikle, hücreler şekersizlik çekerken, kanda şeker normal değerlerin üstüne çıkar. Kanda şekerin çok artması, zehir etkisi yaratır ve vücudun tüm hücrelerini tahrip eder.

Şeker ve İnsülin

Vücut, sürekli olarak kanda bir miktar şekere (glukoza) ihtiyaç duyar. İnsülin kan dolaşımındaki glukozu hücrelere taşımakla görevlidir. İnsülin pankreas tarafından üretilen bir hormondur.
Hücrelerdeki glukoz, günlük yaşamımızı devam ettirmeyi sağlayacak enerji kaynağıdır.

Şeker Hastalığı (Diyabet) Belirtileri

-Sık sık idrara çıkma
-Aşırı susama
-Bulanık görme
-Halsizlik,bitkinlik
-Beklenmedik kilo kaybı
-Acıkma hissidir.
-Mide bulantısı
-Kusma
-Nefes kokusu
-Sık idrar yolu enfeksiyonu
-Adetten kesilme
-Kuru ve kaşıntılı deri

-Yaraların geç iyileşmesi

Beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi
Hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz, sağlığınız için en ideal beslenme düzenini oluşturarak kan şekerinizi istenen hedeflerde tutmak, şeker yükselmeleri(hiperglisemi) ve ani şeker düşmelerinin (hipoglisemi) olmamasını sağlamak, ideal vücut ağırlığınıza ulaşmanızı sağlayarak bu kiloda kalmanızı sağlamak ve bu sayede yaşam kalitenizi sağlığınızı olumsuz etkilemeden yükseltmek beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ile gerçekleştirilebilir. Şeker hastaları ve aslında sağlıklı yaşam isteyen herkese genellikle sabah-öğle ve akşam yemeği olmak üzere üç ana öğün ve sabah ile öğlen arasında, ikindi vakti ve gece de üç ara öğün olacak şekilde yemek yemesini öneriyoruz.

Düzenli Egzersiz

Uygun fizik aktivite sağlık problemi olan veya olmayan herkesin sağlığı için iyidir. Şeker hastalarında egzersiz kan şekerinizi daha iyi kontrol altında tutmanızı sağlar. Aktivite vücuttaki şekerin daha hızlı tüketilmesini sağlar. Fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur. Kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Tip 1 Diyabet
Vücudumuzun enerji ihtiyacı yiyeceklerimizdeki temel besin öğeleri karbonhidrat, protein ve yağlardan sağlanır. Emilebilmek için en küçük parçalarına ayrılan bu besin öğelerinin en önemlisi "glukoz" adı verilen basit şekerdir. Glukoz başta beyin olmak üzere vücudun tüm organlarının önemli bir enerji kaynağıdır. Hücreler ihtiyacı olan glukozu, midenin arkasında bulunan pankreas bezinin salgıladığı bir hormon yardımıyla kullanır. İnsülin olarak bilinen bu hormon vücutta yapılamaz ise alınan gıdalar enerji olarak kullanılamayacaktır. İnsülin hormonunun mutlak eksikliğine bağlı olarak meydana gelen şeker hastalığına Tip 1 Diabetes Mellitus denir

Her yaşta görülebildiği gibi, sıklıkla çocukluk ve gençlik yaşlarında başlar, bu nedenle juvenil diyabet adı da verilir. Ülkemizde 4 milyonun üzerinde olduğu sanılan şeker hastalarının %10'u, yani yaklaşık 400.000 kişi bu tip şeker hastasıdır.

Tip 1 Diyabet sebepleri nelerdir
Normal kişilerde vücudu dışarıdan gelen yabancı etkenlere karşı korumakla görevli bir bağışıklık sistemi vardır. Bu sistemin herhangi bir nedenle (virüs, ilaç, aşılanma, fizik veya pişik stres v.b) normalden sapması sonucu kendi hücrelerini yabancı olarak algılaması, onlara saldırması ve tahrip etmesiyle meydana gelen hastalıklara "otoimmun hastalıklar" denir. Tip 1 diyabet denilen şeker hastalığıda, bu otoimmun hastalıklar grubuna dahildir. Bilinmeyen bir sebeple harekete geçen bağışıklık sistemi, insülin yapımını üstlenen pankreas beta hücrelerini tahrip etmektedir. Bu tahribat %80'in üzerine ulaştığında hastalık belirtileri ortaya çıkmaya başlar.

Tip 1 diyabet gelişimi açısından kimler daha yüksek risk taşır?
Yakın akrabalarında (anne, baba, kardeş, çocuk) Tip 1 diyabetli bulunan kişilerde, ailesinde 4'den fazla sayıda Tip 2 diyabetli olanlarda, gebelik sırasında diyabet ortaya çıkan kişilerde hayatlarının ileri dönemlerinde Tip 1 diyabet gelişme riski daha yüksektir.

Tip 2 diyabet

Erişkinlerde görülen diyabettir. Pankreas insülin üretir fakat vücut bunu gerektiği gibi kullanamaz. Daha çok 40 yaş üzeri kişilerde ortaya çıkar. Belirtileri :
Poliori (sık idarara çıkma)
Polidipsi (çok su içme)
Polifasi (çok yemek yeme)
Kilo kaybı
Plazma kan glukoz düzeyinin yükselmesi (açkarnına 126 mg'dan büyük ya da eşit olması)

Bunların dışındaki diğer belirtiler:
Yorgunluk
Vücuttaki yaraların geç iyileşmesi
Kuru ve kaşıntılı cilt
Sık geçirilen enfeksiyonlar
Bulanık görme
Cinsel sorunlar
Ellerde ve ayaklarda uyuşma
Karıncalanma
Ağız kuruluğu

Tip 2 diyabetin nedeni tip 1 diyabette olduğu gibi tam bilinmemektedir. Fakat bazı risk gruplarında görülme olasılığı daha yüksektir. Bunlar :
Yaşı 40 ve üzeri olanlar
Şişmanlar
Ailede başka diyabet hastalığı bulunanlar
Gebelik sırasında diyabet gelişen 4,5 kg. Daha ağır bebek doğuranlar
Bir hastalığın veya yaralanmanın stresini yaşayanlar
Stresli bir hayatı olanlar
Beslenme alışkanlığı bozuk olanlar

Bu risk faktörlerinden en az iki tanesi varsa mutlaka diyabet taraması yapılmalıdır. Tip 2 diyabetin tedavisi diyet, egzersiz, eğitim ve gerekiyorsa oral olarak antidiyabetik ilaçlar veya insülin ile yapılmaktadır. Bu hastalığın tedavisi ömür boyu devam etmektedir. Bu sebeple tedavi endokrinoloji, diyabet ve metabolizma uzmanı ve diyetisyen ve diyabet hemşiresi tarafından planlanması hastalık komplikasyonlarının önlenmesi açısından çok önemlidir.

Tip 2 diyabet riski kimlerde daha fazladır

(Aşırı şeker yemek hastalığa yol açar mı?)

Hazırlayıcı etkenler, genetik zemin ve metabolik bozukluk olmadan aşırı şeker alımı ile şeker hastalığı arasında bir ilişki yoktur. Sağlıklı insanların fazla miktarda şeker alması, şeker hastalığını ortaya çıkarıcı faktör değildir.
Ailesinde diyabetli olanlar şişman kişiler, 4 kg'dan daha ağır bebek doğuran kadınlar, stres altında yaşayan kişilerde diyabetin görülme riski daha fazladır. Ayrıca pankreasın kronik iltihabı, pankreas tümörleri ve ameliyatları ile hipertiroidi, akromegali gibi bazı hormon hastalıkları Tip 2 diyabete yol açabilir.

Evde kan şekeri takibi nasıl yapılmalıdır?
İster ağızdan şeker düşürücü hap, ister insülin kullanıyor olun, haftanın belirli günlerinde kan şekerinizi ölçmeniz doktorunuza kan şekeri düzeninizin iyi gidip gitmediği hakkında fikir verir. Bu nedenle insülin kullanan Tip 2 diyabetlilerin kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği ile gece öğünden önce olmak üzere günde dört kez şeker ölçüm cihazı ( glukometre) ile kan şekeri ölçümü yapması gerekir. Bu ölçümün haftada kaç kez yapılacağı doktorunuz tarafından belirlenir. İnsülin kullanmayan Tip 2 diyabetlilerin ise genelde haftada iki gün günde iki kez kan şekerini ölçmesi yeterlidir. Hastalığınıza ve yaşam şartlarınıza en uygun kan şekeri ölçüm programının hazırlanmasında doktorunuzdan veya diyabet eğitimcinizden yardım alabilirsiniz.

Diyabet ve Obezite şişmanlık
Obezite yani şişmanlık, vücuttaki yağ dokusunun fazlalığı ve kilo artışıdır. Obeziteyi belirleyen, genetik, çevresel etkenler, sosyoekonomik durum, metabolik hastalıklar, ilaçlar gibi birçok faktör vardır. Genelde hastaların eğilimi, daha çok bu faktörleri sorumlu tutmak yönünde olsa da; obezitenin en önemli nedeni, gereğinden fazla gıda alımıdır.
Günümüzde çalışma hayatının yoğun temposu, mutfağa ayrılan zamanın azalması, çabuk ve kolay hazırlanıp tüketilen yiyecekleri daha fazla hayatımıza katmıştır. Bu besinler de, sebze ve meyveden uzak, fazla miktarda şekerli, yağlı ve yüksek kalorili yiyecekler olup, özellikle çocukların ve gençlerin damak tadına daha hoş gelmektedir. Egzersizden uzak yaşantıyı benimseyip, en kısa mesafeler için bile araba kullanmak, özellikle bilgisayar ve televizyon karşısında geçirilen zamanlar da buna eklenince obezite kaçınılmaz olmaktadır.
Obezite yalnız estetik bir sorun olmayıp bir çok hastalığın ortaya çıkmasını kolaylaştırır; Tip 2 Diyabet, hipertansiyon, arteriosklerotik kalp hastalıkları, menstrial siklus bozuklukları, gebelik komplikasyonlarında artış, safra kesesi taşları, yağlı karaciğer, uyku apnesi, osteoartrit, depresyon bunlardan birkaçıdır.

DİKKAT EDİLKMESİ GEREKENLER

1. Yılda bir defa göz muayenesi olunuz. Göz doktorunuza seker hastası olduğunuzu söylemeyi unutmayınız.

2. İki yılda bir diş doktoruna giderek muayene olunuz. Özellikle diş etlerindeki iltihap seker hastaları için çok önemlidir.

3. Her yıl Eylül ayında grip asisi olunuz.

4. Ayaklarınızı her gün ilik sabunlu suyla yıkayınız ve arkasından kurulayınız

5. Kan yağları (kolesterol, trigliserit, LDL kolesterol), üre ve kreatifin ölçümleri ve karaciğer testlerini kontrol ettiriniz.

6. Cildinizde kuruma olabilir. O nedenle cildinizi nemlendirici kremlerle nemlendiriniz. Ayak parmak aralarına krem sürmeyiniz.

7. Çoraplar pamuktan olmalı ve bacağınızı sıkmamalı, iz bırakmamalıdır.

8. Ayaklarda nasir varsa mutlaka cildiye uzmanına giderek tedavi ettiriniz.

9. Yazın mutlaka çorap giyiniz. Çıplak ayakla dolaşmayınız.

10. Ayakkabınız rahat olmalı, dar veya bol olmamalıdır.

11. Ayak tırnaklarınızı düz olarak kesiniz.

12. Sigara içmeyiniz. seker hastalarında sigara içilmesiyle kalp ve bacak damarlarında çok hızlı tıkanma, kalp krizi ve ayak kangrenine neden olabilir.

13. Her gün aspirin aliniz. Aspirin 80mg (çocuk aspirini) veya 325mg olabilir. Bu dozdan fazla almayınız. Ülser, gastrit, karaciğer hastalığı, kanama riski varsa aspirin almayınız. En iyisi doktorunuzla bu konuyu konusunuz.

14. Tansiyonunuzu takip ediniz. Tansiyonunuz 130/80mmHg'den fazla olmamalıdır.

15. Stresten uzak durmaya çalısın. Stres, üzüntü, sıkıntı kan sekerini yükseltir.

16. Vitamin olarak antioksidan vitamin aliniz

17. Seker ölçüm cihazı alarak kendi sekerinizi ölçmeyi öğreniniz ve takip ediniz.

19. Üç ayda bir açlık ve tokluk kan sekeri, HbA1c , yılda bir kalp EKG'si ve batin ültrasonu ve TSH ölçümü yaptırınız., iki yilda bir talyum sintigrafisi yaptırınız.

Ürünümüz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından Onaylıdır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Ürün Teslimat Bilgileri
1.Şifa Bitkisel Türkiye'nin en büyük ve en güvenilir bitkisel ürün alışveriş mağazasıdır.
2.Sitemizde bulunan tüm ürünler bakanlık onaylıdır.
3.Siparişinizi teslim aldığınız ana kadar bizim güvencemizdedir.
4.Kapıda kredi kartı,kapıda nakit ödeme,sitemizden kredi kartıyla online ödeme yada banka havalesiyle ödeme yapabilirsiniz.
5.Sitemizden alışveriş yapmak için üye olmaya gerek yoktur.Üyelerimiz siperişlerini online olarak takip edebilir ve Şifa Bitkisel'in kampanyalarından yararlanabilir.
6.Siparişinizle ilgili her türlü soruyu 0 224 222 0 400 yada 0 554 965 33 99 nolu telefonu arayarak sorabilirsiniz.
7.Aldığınız tüm ürünlerde kullanım bilgileri detaylı olarak gönderilir.
8.Siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilir.2 iş günü içerisinde elinize ulaşır.
9.Online destek hattımızdan 24 saat yararlanabilirsiniz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dogalbitkiler.yetkinforum.com
 
ŞEKER HASTALIĞINA %100 90 GÜNDE ÇÖZÜM
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HANGİ HASTALIĞA HANGİ YİYECEK 2

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
DOĞAL BİTKİLER :: ZAYIFLAMA :: Haberler-
Buraya geçin: