DOĞAL BİTKİLER


 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ARILARLA GELEN SAĞLIK

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 101
Kayıt tarihi : 08/01/10

MesajKonu: ARILARLA GELEN SAĞLIK   Perş. Ocak 28, 2010 11:53 am

ARI DÜNYASI'NA VE SAĞLIKLI YAŞAMA HOŞGELDİNİZ!
NEDEN BİZ?-Türkiye'de ilk kez bireysel tüketiciye de saf arı sütü, polen ve propolis satışını kiloyla yaparak, toptan fiyatlarla en az 4-5 kat daha hesaplı alış imkanı sunuyoruz! Müşterilerimiz miligramlar düzeyinde küçük dozlar yerine bilim adamlarının önerdiği ideal dozları rahatlıkla kullanabiliyor. Böylece kalite standardı yüksek ürünlerden maksimum fayda sağlanıyor.Satış Temsilcimize Doğrudan Ulaşın: 0(532)3200345

"....Arı ürünlerini çok daha hesaplı alın!.,, Artık yararlanma sırası sizde!.... " Arı Sütü, Polen, Propolis ve Saf Bal 7'den 77'ye çocuk-kadın-erkek herkese sayısız faydalar sağlayan super etkin ve tamamen doğal ürünlerdir. Tüm vitamin ve mineralleri, enfeksiyonlara karşı yüksek ve doğal antibiyotik etkileri, kemoterapi ve ağır tedavilerin yan etkilerine karşı koruyucu özellikleri ve akıl almaz oranda esansiyelleri içeren bu ürünler bir gençlik, sağlık ve uzun yaşam iksiri görevi görür.

En yakın takipçilerine göre arı ürünleri 100 katlara varan inanılmaz üstünlükler içerir. Sitemizde bu ürünler hakkında yapılan sayısız üniversite araştırmalarına linkler ve bilim adamlarının vardıkları sonuçlara ulaşabilirsiniz. Aşağıda sırasıya bu ürünlerin bazı temel faydalarını, paragraf altlarında linki verilen ilgili sayfalarda ise deneysel sonuçların ayrıntılarını bulabilirsiniz:

Arı Sütü çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren önemli ve doğal bir katkıdır. Arı sütü ve arı ürünlerinin tekil ve beraber kullanımlarıyla ortaya çıkan sayısız yararlardan bazıları şöyledir:

-Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi üzerinde yoğunlaşmış bilimsel araştırmalar da mevcuttur: Prof. Sver ve arkadaşları denekler üzerinde yaptıkları deneylerin sonucuna göre arı sütünün bağışıklığı kuvvetlendirici belirgin etkilerini ispatlamışlardır. Bağışıklık sistemini arı ürünlerinin kompozit kullanımı tam olarak destekler. Arı Sütü, Polen ve Propolisin ideal doz ve kullanım şekilleriyle, kalp-damar, sindirim, sinir ve savunma sistemleri güçlenir ve bünye hastalıklara karşı önemli oranda direnç kazanır. T1-T2 savunma hücrelerinin artışı ve direnci konusunda da etkin oldukları tesbit edilmiştir.. 7'den 77'ye her yaştan Kullanıcının genel durumlarında gözle görülür iyileşmeler gözlenir.(Konuyla ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayınız..).

-Hamile kalma, gebe bırakma yönünden sorunlu aile bireylerine arı sütü ve polen kullanımı önemle tavsiye edilir. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde pek çok kaynakta düzenli arı sütü ve polen kullanımıyla sayısız ailenin çocuk sahibi olduğu yer almıştır. Kadında doğurganlığı, erkekte ise sperm kalitesini artıran yönleriyle daha 3 kat hızlı gebelik imkanı da vurgulanmaktadır. (Konuyla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız..)

-Fırat Üniversitesi araştırmasında referans verilen bilgilere göre; "Arı sütü işçi arılar tarafından üretilen bir besin maddesidir. Arı sütü temel yağ asitleri, amino asitler, mineral maddeler, kollajen, lesitin, A, B5, B6, C, D, E vitaminleri içerir. Farmakolojik olarak kan damarlarını genişletici ve kan basıncını düşürücü, Yangı giderici, tümör önleyici, yorgunluk giderici, antialerjik, antioksidatif, antibakteriyel ve bağışıklık sistemini uyarıcı gibi birçok etkiye sahiptir. Ayrıca, arı sütü gelişme ve büyümeyi hızlandırıcı, hormonal düzenleyici, cinsel gücü ve döl verimini arttırıcı olarak da kullanılmaktadır." Bu bilgileri veren araştırmanın asıl konusu ise arı sütünün sperm sayı ve kalitesi üzerinde gözlenen önemli etkisi. (Araştırma ve ilgili referans bilgileri için buraya tıklayınız..)

-Sara (Epilepsi) hastaları için şifa kaynağıdır. Düzenli kullanıcıların tanıklıklarında, düzenli arı sütü ve polen kullanımında nöbetlerin hafifleştiği va nöbet aralarının açıldığı hatta aylarca nöbet görmeme durumlarına ulaşıldığı çeşitli kaynaklarda ifade edilmiştir (Epilepsi Konulu detaylı bilgiler İçin Tıklayınız...)

-Diabetlerin, düzenli almaları halinde, insülin kullanımını yarı yarıya oranlara kadar azaltabildikleri gözlenmiştir. Tip II Diabetler ise kan şekerini düşüren özelliğinden yararlanarak ilaç kullanımını azaltabilmektedirler. Böylece, tamamen doğal arı sütünün insulin etkisinden yararlanılarak, karaciğer daha az yıpratılmış olmakta ve arı sütünün sayısız diğer yararlarından faydalanılmaktadır. (Saf Arı Sütünün İnsulin Etkisi Konulu detaylı bilgiler için tıklayınız)

-Zihin açıklığı için kullanılan ve beyin gücüne güç katan özelliği ile arı sütü öğrenciler ve zihin yönüyle öne çıkan meslek sahipleri için super benzin görevi gören bir üründür. Zihin gücü için arı sütüyle birlikte mükemmel gıda olarak adlandırılan polen de önerilir.

-Unutkanlık, Parkinson, Alzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi hastalıklarına deva olan acetylcholine maddesi ve phospho - lipids'ler bakımından arı sütü zengin içeriklidir. Buna ek olarak, arı sütü ve polen içeriklerinde yine zengin oranlarda bulunan doğal hormonlar, mineraller, B-Kompleks vitaminleri, folik asit ve bazı yağ asitleri de özellikle beyin ve sinir sistemi başta olmak üzere, beden genelinde olumlu ve şifalı etkiler gösterirler. (Kaynak: http://journals.usamvcj.ro/zootehnie/article/view/2237/2150)

-Migren Ağrılarını azaltıp dindiren özellikleriyle arı sütü ve propolis şifalı, etkin ve doğal çözümlerdir.

-Bu iki ürünün Güçlü Antidepresan özellikleri de keşfedilmiştir. Anksiyete ve Yoğun Stres şikayetleri olanlara tamamen doğal ve yan-etkisiz çözümler içerir.

-Şehir yaşamının yan etkilerinden olan kronik yorgunluk, halsizlik, isteksizlik gibi sorunlara arı sütü ve polen yaygın olarak denenmiş çözümlerdir.

-Kansere karşı arı ürünleri koruyucu etkinliği çok yüksek antioksidanlardır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve vücut direncini artırmasıyla hastalıkla savaşımda önemli bir desteklerdir.. Bu ürünler, Kanserde tümör oluşumu ve büyümesini engeller.. Kemoterapi ve radyoterapi yan etkilerini tolere eder.. Karaciğer ve böbrek başta olmak üzere iç organların olumsuz yan etkilerden korunmasını getirirler. Bu destek özellikleri yanında hastaların hızlı toparlanmasına katkıda bulunurlar. Kanserle savaşımda arı ürünlerinin kompozit kullanımı çok etkindir. Arı Sütü-Polen-Propolis üçlüsünün ideal doz ve kulanım şekilleri yanında bazı bitkilerin de eklenmesiyle bedene etkili bir savaşımda gerekli hemen her şey sağlanmış olur. Bu 3 arı ürününün her biri teker teker önemli bir antioksidan ve anti- kanserdir. Bu ürünlerin her birinin öne çıkan yönlerinin beraberliğiyle hastalığa karşı bir zırhlı tugay etkisi sağlanabilir.

-Kemik Erimesine şifadır. Japonya Nagasaki Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiş olan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi araştırılmıştır. Sadece arı sütü verilen deneklerde kemik yoğunluğunda %85 oranında artış saptanmıştır. Araştırmada arı sütünün bağırsaktan kalsiyum emilimini artırdığı ortaya konmuştur. Yine Japonya’da yapılmış başka bir araştırma ise hücre kültürü ortamında arı sütünün kemik yapımında görevli osteoblast hücreleri üzerinde etkili olarak kemik yapımı için gerekli tip 1 kollajen ve benzeri maddelerin sentezini uyardığını göstermiştir. Kemik erimisine karşı arı sütüyle birlikte kalsiyum değeri yüksek besinler ya da doğrudan kalsiyum ve magnezyum içeren destekler alınması önerilir. (Kemik Erimesi konulu detaylı bilgiler için tıklayınız)

-Yaşlılıkta, arı sütü Hücre yenilenmesini tetikler. Yaşlandıkça ortaya çıkan hücre bölünmelerindeki arızaları giderir. Böylece Yaşlanma etkilerinin önüne geçerek, uzun ve sağlıklı bir gençliğin sürdürülmesine yol açar. Polen ise ileri yaşlarda çabuk hazmolan ve kolay emilim özelliği ve içerdiği inanılmaz oranda esansiyeller ile mükemmel gıdalanma imkanı sunar. Arı sütü ve polen kullanımı ikinci bir bahar etkisi getirir.

-Kolesterolü düşürür: Üniversitelerde bilim adamlarınca yapılan araştırmalarda saf arı sütü kullanımının kolesterol'de yüzde 14 civarında ve trigliseridlerde ise yüzde 38'e kadar düşüşlere yol açtığı tesbit edilmiştir.Ayrıca, Kroner damarların ve karaciğerin incelenmesi sonucu arı sütü alanlarda önemli üstünlük gözlenmiştir. Yani mevcut kolesterol'ün kalp-damar ve karaciğer üzerindeki zararlarını tolere ettiği de saptanmıştır. Arı sütü yanında propolis de kan değerlerinin iyileşmesinde etkindir. (Arı Sütünün Kolesterol'e Etkisi Konulu Detaylı Bilgiler İçin Tıklayınız..)

-Hiper Tansiyon, Oynak Tansiyon sorunlarına kalıcı devadır. Kullanıma başlandıktan çok kısa bir sürede kullanıcının kalp damar sisteminde dengeleyici yönüyle etkin olur. Damar tıkanıklığına da iyi gelir. Zira, damarların iç çeperini açar, kanı inceltir, böylece kan akışını en ücra kılcal damarlara kadar ulaşmasında rol oynar. (konuyla ilgili detaylı bilgiler ve kaynaklar için tıklayınız..)

-Fiziksel ya da zihinsel yoğun mesai yapanlara arı sütü ve polen iş-antreman öncesi kullanımlarda metabolik motivasyon ve yüksek performans sağlar, bedensel-zihinsel aktivite sonrası kullanımlarda ise dinlendirici ve dinginlik vericidir. Uzun yaşam ve gençlik iksiri olarak bilinirler.

-Arı sütü, Kadınlarda Regl ve Menopoz dönemlerinde ve erkeklerde ise Andropoz döneminde bünyeyi destekler. Bir dizi araştırma sonuçlarının derlendiği bir bilimsel makalede de arı sütünün kadınlarda menopoz sonrası şikayetleri azaltıcı etkisi olduğu belirtilmiş ve yumurtalıkları ameliyatla çıkarılmış deney hayvanlarında yapılmış bir araştırmada arı sütünün bu etkisinin östrojen benzeri maddeler salgılatmak yoluyla gerçekleştirdiği anlatılmaktadır. Erkeklerde ise testerasyon hormonunun salgılanması şeklinde paralel etki kendini gösterir. (Kaynak: J Ethnopharmacol. 2005 Oct 3;101(1-3):215-20.).

-Kronik Ağrıları hafifleten ve gideren özellikleri bilimsel araştırmalarla tesbit edilmiştir. Arı sütünün hafifletici etkisine propolis de antiseptik etkileriyle takviye eder. Ağrı anlarında ılık suda alınacak propolisin terapik etkileri görünür. (Kaynak: Evid Based Complement Alternat Med. 2006 September; 3(3): 339–348. )

-İktidarsızlık ve İsteksizliğe: Damarları açan, kanı incelten, hormon dengesine katkı veren ve kas yapısı ile bünyeyi güçlendiren özellikleri ile iktidarsızlık sorununa arı sütü önemli bir çözümdür. Polen ise kas sistemi üzerinde performans artırıcı etki gösterir. Anı sütü vücudumuzun hormon dengesine katkıda bulunmasıyla cinsel isteksizlik ve soğukluğu yaşayan çiftlerde çözüme yardımcı olur.

-Tiroid bezinin önemli bir otoimmun hastalığı olan Graves Hastalığı’nda otoimmun antikorları baskılayarak düzenleyici görev yapabileceği belirtilen arı sütünün, tiroid beziyle ilgili pek çok sorunda çözüme yardımcı olabileceği bildirilmiştir (Kaynak: Endocrine. 2006 Oct;30(2):175-83.).

-Eklem-Mafsal İltihabı (Arterit), Romatizma ağrıları, çeşitli iltihabi hastalıklar, karaciğer yağlanması ve eklem hastalıklarında yararlıdır.. Arı sütünün çeşitli iltihabi hastalıklarda başarı ile kullanılabileceğini destekleyen bir çalışma da Bulgaristan’da yapılmıştır. 125 iltihabi hastalık üzerinde yapılan araştırmada arı sütünün organizmada immino-biyolojik aktiviteyi arttırarak hastalığın önlenebileceği sonucuna varılmıştır. Propolis de iltihabi tüm hastalık ve enfeksiyonlarda önemli bir deva kaynağıdır.

Bronşiyal Astım, allerji, nefes darlığı ve sigaraya bağlı soluk alma zorluğu yaşayanlara arı sütü deva olur. Astım sorunu yaşayan kullanıcılardan kısa sürede ürünün olumlu etkisiyle yanıt alınmaktadır.

-Kırışıklara, deri hastalıkları ve sorunlarına, sivilceye deva olan arı sütü ve propolis ten tazeliği/güzelliği veren ve deri nemini ve parlaklığını koruyan etkiler gösterir.. Bu sonuçlar için ten üzerine doğrudan propolis-bal uygulaması, deri üzerine küçük miktarlarda arı sütü uygulaması ve bu iki ürünün ağız yoluyla alımı önerilir.

Arı Sütünün Sayısız Faydalarını ve Bazı Tanıklıkları Okumak İçin Buraya Tıklayınız..

Arı Poleninin Bazı Yararları: Mükemmel Gıda olarak nitelenir. Yüksek performans sağlar, sporcular ve sportif yaşayanlar için anabolik (kas adale yapan) etkileriyle öne çıkar. İçindeki flavonoidler en büyük antioksidanlar arasında sayılan E vitamininden 200 kat daha fazla antioksidandır. En mükemmel B-vitamini kaynağı olarak nitelenir. Bir çay kaşığı polen günlük B vitamini ihtiyacını karşılar. Yine aynı miktarda bulunan esansiyeller devasa boyutlardadır. Bir çay kaşığı polendeki temel esansiyelleri alabilmek için 12 litre süt içilmesi gerekmektedir. (Esansiyel: bedende üretilmeyen ve dışarıdan almak zorunda olduğumuz aminoasitlerdir. Her türlü doku inşasında, yenilenmesinde, tamirinde bu aminoasitlere gereksinim duyarız. Beslenmemizdeki temel amaç bu esansiyelleri almaktır.) Günlük 10-15 gr polen tüketen bir kullanıcı tamamen doğal ve organik, sindirimi 40 dakika gibi hızlı ve kolay, ayrıca zengin bir vitamin ve mineral kaynağı tüketmiş olur. Polenin Sayısız Faydalarını ve Bazı Tanıklıkları Okumak İçin Buraya Tıklayınız..

Propolis'in Bazı Faydaları: Çok güçlü antibiyotik etki içerir. Farklı enfeksiyonlarda 10 kattan 100 kata kadar antibiyotiklere göre daha etkin olduğu deneylerle tesbit edilmiştir. Aynı zamanda polen gibi içerdiği flavonoid nedeniyle güçlü antioksidandır. Ağır enfeksiyonlar ve kanserle mücadelede etkin olarak kullanılır. Solunum yolları enfeksiyonlarına da dermandır. Mantar ve zararlı bakterileri durdurur. İyileşmeyen yaralar, deri üzerinde iltihaplı enfeksiyonlar için de kullanılır. Sedef hastalığına doğrudan uygulama ve oral tüketim beraberliği ile deva olur. Apse ve ağız içi iltihap ve yaralara iyi gelir. Genel ağız-burun-gırtlak sağılığı için propolis ekstraktı damlatılan suyla gargara yapılır. Antiviral ve Antibaktariyeldir. Propolis'in Sayısız Faydalarını ve Bazı Tanıklıkları Okumak İçin Tıklayınız

--->Peşin ve taksitli fiyatlarımızı ve kredi kartına taksit seçeneklerimizi görmek için buraya tıklayınız...<---NEDEN BİZ?

Çözüm ortaklarımızla birlikte senelerdir arı sütü, polen ve propolis ithalatı saklanması ve kapınıza kadar dağıtımını üstlendik. Toptan fiyatına ürünü elde ederek piyasaya göre 4-5 kat daha hesaplı alışveriş yapan değerli ara üreticilere, bireysel yeni müşteriler katmayı, böylece Türkiye'de dünya ortalamasının çok altında olan Arı Sütü, Polen ve propolis tüketimini artırmayı hedefliyoruz.

Sipariş sayfamızda size sürpriz gelecek çok hesaplı maliyetlerle hemen alışveriş yapabilirsiniz. Satış koşulları ve fiyatlarımız ilgili sayfada detaylıca yer almıştır.

Piyasada 1 Kg Arı Sütü, 1 Kg Polen ve 1 Kg Propolis Maliyetleri Nedir?

Hap ve kapsül şeklinde düşünüldüğünde 1 kg arı sütünü yaklaşık olarak 2500-3000 TL'ye almış oluyoruz. Arı sütü-Bal ya da Arı sütü-Bal-Polen karışımlarında ise 1 kg arı sütü tüketmek için yaklaşık olarak 1500-2000 TL sadece arı sütü için ödememiz gereken tutardır. Aynı karışımlarda sadece 1 kg polen için ise 400-600 TL arasında bir değer ödenmektedir. Ayrıca piyasada pek çok yerde arı sütünün gramı 1 ile 1,5 TL arasında satılımaktadır ki kilo fiyatı böylece 1000-1500 TL'ye gelmektedir. 1 kg Propolis(yüzde 70-80 civarı saflıkta) ekstraktının ise maliyeti piyasada 3000-3500 TL civarindadır.

Bu fiyatlandırmalar içinde karışımın içindeki bal maliyeti yoktur. Karışımı yapanlar bu arada bize 20 kg da bal satmaktalar. Tabi, kalite değeri bilinmeyen bal ve materyallerden sözediyoruz.

Kalite Farkı Sözkonusu mu?

Piyasada çeşitli karışımlar içinde bulunan arı sütü, polen, propolis ile ürünlerimiz arasında, ürünlerimizin aleyhinde bir kalite farkı kesinlikle yoktur. Bilakis ürünlerimiz piyasa kalite ortalamasının oldukça üzerinde yer alır. Firma olarak satışa sunduğumuz tüm ürünlerin içerik ve kalite düzeyleri konusunda tamamen şeffaf bilgilendirme ilkesini benimsiyoruz.

Ürünlerimiz tamamen natureldir. Dünya'da her ürün için yüksek kalitenin sağlandığı uluslararası tedarikçilerden ve mevsimlere göre kuzey ve güney yarımküredeki lokasyonlardan İthalatı yapılır. Sitemizden alışveriş yapanlar için bir ara üretici/satıcıya uğramadan doğrudan tüketicisine ulaştığından piyasadaki "en taze" ve besin değerini "tamamen" korumuş ürünlerdir.

Arı Sütü, Polen ve Propolisin Saf Halleriyle Tüketimlerinin Özel Yararlarından Bazıları:

Yukarıda geçtiği gibi karışımlar içinde 1 kg arı sütü tüketmek için 20 kg da bal tüketmemiz gerekir. Bu durumda alınan 66000 kcal ekstra kalori yakılmaması halinde fazladan bir yükleme olur. Diyabetler ve diyetine dikkat edenler ve ekstra yüksek kaloriden kaçınanlar için en ideal arı sütü, polen ve propolis tüketimleri saf haliyle olanıdır.

Arı sütü saf haliyle tüketilirken dil altında bir iki dakika tutularak emilim yoluyla alınır. Polen ise ılık suda çözülerek kullanılabilir. Propolis de ılık su veya sütle alınabilir. Ürünlerin kullanım şekline bağlı olarak faydaları çeşitlenmektedir. Örneğin, yatmadan önce saf arı sütü almak uyku kalitesi getirir. Ilık sü içinde propolis ve polen almak migren, başağrısı ve diğer ağrıları dindirir. Günün yorgunluğunu alır. Deri üzerindeki sorunlu alanlara propolis tatbik edildiğinde herhangi bir antibiyotik merheme göre en az 4 kat hızlı iyileşme sağlanır. Propolis su içinde çalkalanarak ağızda gargara yapıldığında diş plaklarını 3-4 gün gibi kısa sürede yüzde 80-90 civarında temizler, ağız içi yaralarına deva olur, diş ve diş eti sağlığı doğrultusunda super etki gösterir. Spor arasında polen almak egzersizin ikinci bölümünü ilk bölümden daha verimli hale getirebilir. Polenin egzersiz öncesi ve arasında 32 gram üzerinde alınmasıyla ise kas yapısı üzerinde yaşanan anabolik etki ile kas kitlesi artışı, kas doku sıkılaşması ve kaç yapısının güçlenmesi gerçekleşir.

İdeal Arı Sütü, Polen ve Propolis Dozajları:

İdeal arı sütü dozajı çoklarınca sanıldığı gibi miligramlar düzeyinde değildir, Eskiden çok daha pahalıya malolan arı sütü için kullanım miktarları özellikle kısıtlı tutulmak durumunda kalınmıştır. Kullanım miktarı azdan başlayıp Yavaş yavaş artırılmak şartıyla nihai miktar tek alımda 6 gram düzeyine kadar çıkabilir. Sabah akşam birer doz alınması önerilmektedir. Kullanıcının yaşam çizgisine ve alışkanlıklarına bağlı olarak etkin ürünün dozaj miktarı zaman içerisinde belirlenir.

Polen kullanımdaki ideal doz ise genel amaçlar için günlük 10-15 gr. dır. Detaylı bilgi için tıklayınız..

Propolis dozaj miktarı FDA'nın tavsiyesine göre deva amaçlı 2 gram, koruyucu tıp amaçlı kullanım için ise bu miktarın dörtte biridir.

Arı Sütü, Polen ve Propolis Ne Kadar Dayanır?
Arı Sütü saklama koşullarına uyulduğunda 18 ay boyunca besin değerini kaybetmeden dayanır. Arı Sütü saklama koşulları Arı Sütü sayfasında..

Polen saklama koşullarına uyulduğunda 18 ay boyunca besin değerini yitirmeden korunabilir. Arı Poleni saklama koşulları Polen sayfasında..

Propolis saklama koşullarına uyulduğunda 18 ay boyunca özelliklerini
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://dogalbitkiler.yetkinforum.com
 
ARILARLA GELEN SAĞLIK
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
DOĞAL BİTKİLER :: HOŞGELDİNİZ :: Merak Ettikleriniz-
Buraya geçin: